W tyn dziale powiem o kompatybilności gier na PS2. Jednak zanim zacznę powiem o rodzajach wyświetlania. Otóż są dwa główne rodzaje wyświetlania. PAL i NTSC.

PAL - to eupropejski tryb wyświetlania , który działa w rozdzielczości 768x576 i czestotliwości odświerzania 50Hz. 

NTSC - ma rozdzielczość 720x480 i częstotliwość odświeżania 60 Hz. Standard telewizji amerykańskiej.

Widzimy już różnicę. Co prawda nowe telewizory obsługują NTSC i PAL ale jeżeli mamy stary model (np. ja mam taki stary telewizor.) To może nam się pojawić brak koloru w grze , poprostu biało-czarny kolor gry , bez żadnych kolorów , jednak że jest sposób aby to naprawić. Wystarczy , że pobierzecie program NTSC to PAL.

Instrukcja użycia programu.

1)Wypakuj program.

2)Otwórz go.

3)Wybierz grę , wystarczy kliknąć PATCH FILE i gotowe.

Niektórych gier nie da się spatchować ale są to bardzo małe ilości gier ponieważ 99% gier działa po tej operacji. Teraz przejde do sedna kompatybilności. Jak wiemy już , że USB w PS2 ma prędkość odpowiadającą portowi USB 1.1 w PC czyli transfer 1.5 MB/s. Mimo tego da się grać i to z dobrą prędkością , choć by w grę BLACK , która wyciska maximum z naszej konsoli a gra się wógle nie zacina i płynnie działa. Teraz zamieszczę liste z dostępnymi kompatybilnymi grami , ale pierw objaśnienia.

PATRZYMY NA RUBRYKĘ USB!!!!

Kompatybilne - Oznacza , że gra jest kompatybilna i będzie nam działać.

Kompatybilne ale uwaga - Gra jest kompatybilna , ale są zamieszczone do niej dodatkowe informacje. Np. przycinające filmiki czy  tło w menu.

Nie kompatybilne - Gra jest nie kompatybilna. Jednakże nie do końca bym temu ufał. Są gry , które mają ten oto znaczek lecz mogą działac np. Grand Theft Auto Liberty City Stories posiada ten znaczek a działa bardzo dobrze. Niektóre gry nie posiadają wogóle znaczku np. MAXPAYNE2 , jednak że gra działała i to bardzo dobrze. Jeżeli mamy chęci to możemy testować gry więc nie widzę problemu. 

Teraz regiony gier. Jak już wspomniałem są gry NTSC i PAL. Europejska to PAL , amerykańska to NTSC. Japońskie najczęściej są NTSC , ale zdarzają się wersje PAL.

PAL- Europejski standard , czyli nasz , gry będą wyświetlane poprawnie na starych telewizorach.

NTSC- Jest to Amerykański standard , u nas na starszych telewizorach (szczególnie CRT) mogą być problemy z wyświetlaniem. Należy wtedy zmienić region gry na PAL programem NTSC to PAL , który jest w dziale download.

NTSC&PAL-Tutaj najczęściej mamy doczynienia z NTSC , ale trafia się także PAL. W wypadku kiedy mamy doczynienia z NTSC , zmieniamy region gry na PAL programem NTSC to PAL , który jest w dziale download.

Lista kompatyblinych gier.