SMS - czyli Simple Media System jest to program multimedialny w , którym odtworzymy , muzykę (mp3) , filmy (divix , avi) zdjęcia (jpg) , jest możliwość  odtwarzania napisów (srt , txt). SMS jest o tyle dobry , że można na nim explorować więcej niż jedno urządzenie w porcie USB pamiętając , że partycja musi być w FAT16/32. Wystarczy skopiować pliki z muzyką na pendrive i GOTOWE!. Takie łatwe co? Ale niestety nie da się przewijać muzyki , z filmami lepiej (da rade przewijać) bo można ustawić  tryby wyświetlania  np 16:9 i kontrast oraz przewijać itp. W SMS-ie można też zmieniać własny wygląd tła , kolory napisów oraz inne rzeczy.

Simple Media System.

Ciekawą opcją jest uruchamianie piosenek / filmów przez sieć. Jest to bardzo ekonomiczne , posiadając filmy na dysku twardym możemy udostępnić naszej konsoli by ta odtworzyła je na telewizorze. Dodam że filmy w rozdzielczości 1024x768 wyglądają bajecznie nawet na telewizorze 32" . Teraz malutki tutorial jak tego dokonać. UWAGA PIERW W SMS'ie USTAW WŁĄCZONĄ OBSŁUGE SIECI!!!

                          Klasycznie jak zawsze tutorial dla leniwych

1) Pobieramy program PS2CLIENT GUI w dziale POBIERZ

Uruchamiamy program i zobaczymy ot takie skąpe menu.

2) Klikamy Browse i wskazujemy *exe do naszego programu

3) Wpisujemy IP - jeżeli wcześniej konfigurowaliśmy OPEN PS2 Loadera , to IP konsoli będzie takie same jakie zapisaliśmy , gdyż SMS jak i Open PS2 Loader zapisują w tym samym miejscu konfiguracje sieciową - Domyślnie IP w artykule o uruchamianiu gier z LAN wynosiło 192.168.1.5 tak tutaj będzie takie samo. Jeżeli nie mamy skonfigurowanego IP w PS2 na końcu napisze jak to zrobić

4) Teraz musimy udostępnić naszemu programowi folder/dysk w , którym mamy muzykę , filmy itp. Klikamy Add Directory i szukamy za folderem.

5) Kiedy dodamy już nasz folder możemy już być gotowi do kliknięcia OK , jednak najpierw SMSie musimy wpisać takie samo IP jak w tym programie , chyba że jest takie samo jak w Open PS2 Loaderze. Lecz ja jednak polecam sprawdzić w SMSie

1) Wchodzimy w SMS'ie w opcje Ustawienia Urządzeń

2)Ustawienia Sieciowe

3)Edytuj IPCONFIG.DAT

4) Ustawiamy IP , takie jak w programie PS2 Client GUI. Jeżeli mamy takie samo to dobrze , jak nie to musimy ustawić.

5) Po tym zabiegu na naszym PC wciskamy OK i powinno wyskoczyć czarne okno konsoli , ewentualnie zapora systemu będzie się pytać czy odblokować program , oczywiście musimy odblokować program.

6) Po tym już na naszej konsolce w programie SMS powinien pojawić się folder

Teraz coś lepszego  XMB PS3 SKIN - Jest niezły ma wygląd wzorowany na tym z PS3 i można wszystko to co w SMS'ie lecz , nie zabrakło paru niedociągnięć - Równiez nie można przewijac piosenek ,ale zato można je przełączać strzałkami w lewo i w prawo ,  można otwierać playlisty ( w SMS też mozna ;-] ) , można także słuchać radia , wystarczy w  na komputerze (zanim wrzucimy aplikacje na memory card) zmienić adres stacji jej nazwe w pliku cfg - wymaganie jest połączenie z PC po przez kabel LAN krosowany. Program jest dobry , bardzo ładny. Na koniec powiem troche o filmach na PS2.

XMB Skin

Teraz jak to stoi z filmami , więc Play Station 2 maxymalnie odtworzy film w rozdzielczości 1024x1024 pixeli , większej nie pociągnie - Film w tej rozdziałce przycinał z USB -a po przez połączenie LAN nieźle śmigał ale spadki klatek były zauważalne , złotym środkiem jest bitrate filmu , lecz wiąże się to z utratą jakości.- 800x600 Tu można oglądać filmy bez przycinek i na TV jest wyświetlana dobra jakość a bit rate może być dosyć wysokie , parametry , z którymi PS2 daje rade sobie bez problemu to :

1)  *AVI - DIVX 5/6

ROZDZIELCZOŚĆ 800x600

BITRATE 1000- 1200 KBPS

FORMAT DŹWIĘKU  : MP3

JAKOŚĆ MP3 44100- 48000

FPS : 23-29

Jeżeli kogoś niesatysfakcjonuje jakość , może spokojnie podciągnąć bitrate do 4000.

2) Lub Nowe Ustawienia wytestowane niedawno , szczególnie dla telewizorów 32" (cale)  najlepiej z kablem Component

Ustawienia w Format Factory

Wszystko do AVI - XviD 1024x720 

Bitrate 2000 KBPS

Encode 2 Pass Mode

 Reszty nie ma co ruszać.

Druga Opcja daje high-endową jakość na PS2 ale zwiększa wielkość pliku.

Z takimi ustawieniami filmy działają bardzo dobrze , film można przekonwertować programem SUPER lub FORMAT FACTORY znajdujący się w dziale POBIERZ.

                      Powrót do strony głównej.