Wypalanie gier jest bardzo łatwe. Po spatchowaniu naszej gry , otwieramy program do nagrywania , może być to Alcochol 120% , jednak że poznanym Ultra ISO oraz IMG BURNEM. Jakiej płyty użyć? DVD R- , DVD R+? To bez różnicy nasza konsola czyta to i to bez różnicy jednak wielu użytkowników twierdzi że płyty DVD R- są lepsze ja różnicy jednak nie odczułem ,  ważne jest to jakiej marki mamy płytę. I tu zaczynają się schody , na rynku mamy dużo rodzaji płyt , niektórych nazw nawet nieznamy poprostu mamy płytę z jakimś napisem. Ja z ręką na sercu polecę płyty firmy Verbatim.

 Verbatim DVD-R 16x

Każda kopia naszej gry na nieoryginalnym nośniku skraca żywot naszego lasera , który w wersji FAT (gruba) naszej konsoli wynosi ponad 100 zł. Jednak laser w wersji grubej żyje dużo dłużej niż ten w wersji Slim (chuda) jednak koszt lasera w wersji chudej wynosi ponad 20 zł. Nagrywarka też ma duże znaczenie , nagrywarki firmy Lite-On oraz firmy LG często okazują się niezbyt dobrymi nagrywarkami szczególnie starsze modele , jednak niema co się przejmować , teraz mamy dużo dobrych modeli na rynku , dlatego śmiało możemy sobie odpuścić w szukaniu dobrej nagrywarki , jednak że użytkownicy starszych nagrywarek w razie problemów z wypalaniem powinni sprawdzić swoją nagrywarkę lub kupić inną.

Film dla leniwych (jak zwykle) przedstawiający poprawne wypalanie w programie IMG BURN oraz sprawdzanie jakości płyty.

Teraz przejdźmy do procesu wypalania płyty. Aby wypalić płytę w programie Ultra ISO należy :

1)Kliknąć Narzędzia i wybrać opcje Wypal obraz CD


Wybieramy prędkość wypalania , oraz wkazujemy lokacje naszego pliku. Jednak nic nie wiadomo jakie katusze laser przeżywa dlatego , zalecane jest wypalanie płyt w takiej prędkości jaką ma płyta , ale wiadomo dużo płyt na rynku ma różne prędkości dlatego ja osobiście wypalam w prędkości 8x i nie prawda że laser przeżywa jakieś ekstremalne katusze. Poprostu płyty
Verbatim wypalane w prędkości 8x czy 16x mają praktycznie taką samą szybkość odczytu (ja wypalam je w 8x), pomijam już tutaj błędy zapisu PI i PIF o których więcej info w dziale TEST JAKOŚCI PŁYTY. Dlatego najlepiej żeby każdy sprawdził z jakimi płytami i jaką prędkością radzi sobie jego konsola , jak mówie stary schemat Verbatim i prędkość x8 ale to w cale nie oznacza , że u Was będzie tak samo.

Teraz pozostaje nam tylko czekać aż rozpocznie się proces wypalania , po wypaleniu nasza płyta powinna być gotowa

Drugą metodą wypalimy w programie IMG BURN. Program znajdziemy w dziale POBIERZ , z programem zamieszczone jest również spolszczenie. TYM PROGRAMEM I Z PŁYTĄ VERBATIM OSIĄGNĄŁEM DOBREJ JAKOŚCI WYPALONĄ KOPIE ZAPASOWĄ

1)Otwieramy program i wybieramy  Zapisz obraz na dysk.

2) Klikamy Przeglądaj i wybieramy zpatchowany obraz z eksploratora.

3)Po wybraniu powinna nam się podświetlić opcja zapisz (u mnie jest nie podświetlona gdyż nie mam płyty w napędzie.) 

4)Czekamy aż proces dojdzie do końca. Po tym nasza płyta będzie gotowa do odpalenia na naszej przerobionej konsoli. Miłego grania i zapraszam do artykułu TEST JAKOŚCI PŁYTY.

                        Powrót do strony głównej.